2019. gada 23. oktobrī desmit Ventspils Jaunrades nama jaunie šahisti  piedalījās rudens brīvlaika turnīrā Kuldīgā. Uz Kuldīgu tika aicināti šahisti, kas vēl tikai sāk apgūt šaha spēli. Daudziem mazajiem šahistiem šīs bija pirmās  sacensības, jo šaha spēles apguve uzsākta nesen.

Iesācēju grupā sacensībās piedalījās 40 dalībnieki, no kuriem pieci bija ventspilnieki. Vislabāk šajā grupā veicās Maksimam Odincovam, kuram šīs bija  otrās sacensības. Viņš ar 4,5 punktiem dalīja 8.- 11.vietu un izpildīja 4. sporta klasi. Artjoms Berestovs ieguva par puspunktu mazāk un dalīja 12.-16.vietu. Alijai Želninai, Liati Kučuhidzei un Aleksandram Janukovičam šīs bija pirmās sacensības.

4. sporta klašu grupā piedalījās 22 jaunie šahisti un 1.vietu pārliecinoši ar 5,5 punktiem ieguva ventspilnieks Jegors Kirpičovs, izpildot arī 3. sporta klasi. Sāpīgais zaudējums pēdējā kārtā Samuēlu Stefanu Sideru ar 5 punktiem ierindoja 3.vietā. No Ventspils meitenēm šajā grupā vislabāk veicās Taisijai Kučuhidzei, kas meiteņu konkurencē ierindojās otrajā vietā.

Informāciju sagatavoja Ilze Burkevica, Ventspils Jaunrades nama Šaha pulciņa skolotāja.