Skolēnu ekskursijām:

Organizējot skolēnu vai pirmsskolas vecuma bērnu ekskursijas uz planetāriju, piedāvājam pašiem izvēlēties seansa saturu.

Seanss sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā ir izglītojoša, populārzinātniska lekcija, kas tiek vizualizēta uz planetārija kupola. Otrajā daļā – pēc izvēles izglītojoša filma vai multiplikācijas filma, kurā bērniem saprotamā valodā tiek izskaidrotas dažādas dabas parādības un citi ar dabaszinībām saistīti jautājumi.

Pirmās daļas piedāvājums:

1.variants – informācija par Saules sistēmu no Merkūra līdz Saturnam. Svarīgākie fakti par planētām, lielākie pavadoņi un asteroīdu josla.

2. variants – atšķirība starp debesīm pilsētā un debesīm laukos, gaismas piesārņojums. Populārākie zvaigznāji un visu gadu redzamie zvaigznāji. Oriona miglājs un Andromēdas galaktika. Iespaidīgs galaktiku sadursmes attēlojums.

3. variants – Zvaigžņu pārvietošanās vairāku tūkstošu gadu laikā un izmaiņas zvaigznāju izskatā. Kas patiesībā ir zvaigžņu lietus un kad to novērot. Kas ir retrogradācija. Skaistais Kaķa acs miglājs un interesantais Saturna miglājs.

4. variants – satelīti un to pielietojums, Zemes patiesā forma, tikšanās ar asteroīdu, ceļojums uz Jupiteru un Saturnu, iespaidīgie Saturna gredzeni, mūsu galaktika Visumā un Gredzena miglājs.

5. variants – Zeme un tās pavadoņi, Mēness orbīta, Mēness rašanās un tā topogrāfija. Kā veidojas Mēness fāzes un Saules aptumsumi. Cilvēku ceļojumi uz Mēnesi – stāsts par visām Apollo misijām.

Otrās daļas piedāvājums:

Ar filmu un multiplikācijas filmu piedāvājumu iepazīties šeit