Trīs dienas Zviedrijas pilsēta Eskilstuna pulcēja Eiropas galda hokeja meistarus. Pasaules slavenā sporta inventāra ražotāja ”Stiga” vārdā nosauktajā sporta arēnā vairāk kā divsimt spēlētāju no 17 valstīm sacentās par Eiropas čempionāta medaļām. Trijās dienās tika sadalīti pavisam 10 medaļu komplekti. Latvijas izlases sastāvā startēja septiņi Jaunrades nama komandas spēlētāji. 

Pirmajā dienā jau tika izspēlēti seši medaļu komplekti. Sieviešu komandu čempionātā Latvija tika pie sudraba medaļas. Finālā tika atzīta mājinieces Zviedrijas pārākums, lai gan grupas turnīrā mūsu meitenes bija labākās. Izlases komandā startēja Jaunrades nama komandas spēlētājas Elēna Rācenāja un Laima Kamzola, kā arī rīdzinieces Krista-Annija Lagzdiņa un Linda Riekstiņa. Uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena kāpa Krievijas sieviešu izlase, kura iepriekšējos piecos čempionātos pēc kārtas ir bijusi neuzveicama. Latvijai līdz šim ir bijušas divas otrās un trīs trešās vietas, bet pagājušajā čempionātā Igaunijā, komanda palika uzreiz aiz godalgotā trijnieka.

Eiropas čempionāts Sieviešu komandām:
1.Zviedrija
2.Latvija (Elēna Rācenāja, Laima Kamzola, Krista-Annija Lagzdiņa, Linda Riekstiņa, foto augšā)
3.Krievija

Junioru komandu konkurencē mūsu jaunie censoņi ierindojās 5.vietā. Grupu turnīrā, kas sastāvēja no divām grupām Latvija izcīnīja otro vietu. Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums pret Zviedrijas izlasi, bet spēlē par 5.vietu mūsu jaunieši uzveica Igaunijas vienaudžus. Komandas sastāvā startēja arī divi Jaunrades nama komandas spēlētāji Alvis Siliņš un Elvis Arhinovičs. Par uzvarētājkomandu kļuva Krievijas juniori.

Eiropas čempionāts Junioru komandām
1.Krievija
2.Ukraina
3.Vācija
4.Zviedrija
5.Latvija (Raivis Miglinieks, Alvis Siliņš, Elvis Arhinovičs, Kristaps Riekstiņš)

Veterānu komandu turnīrā Latvijas vecmeistari grupu turnīru noslēdza ar otro vietu, savā grupā piekāpdamies tikai spēcīgajai Krievijas komandai. Tālāk sekoja ne tik veiksmīgs turpinājums, jo tika zaudēts ceturtdaļfināls Norvēģijai un mačā par 5.vietu Igaunijai. Uzvarot ukraiņus mūsu veterāni rezultātā ieņēma 7.vietu. Izlases sastāvā startēja arī Jaunrades nama galda hokeja komandas vadītājs Aleksandrs Žernovojs. Uzvarēja turnīra saimnieki zviedri.

Eiropas čempionāts Veterānu komandām
1.Zviedrija
2.Krievija
3.Norvēģija
4.Čehija
5.Igaunija
6.Somija
7.Latvija (Sergejs Mihējevs, Aleksandrs Žernovojs, Sandis Kalniņš, Salvis Skarainis)
Pēc pārtraukuma visas šīs nominācijas turpināja dalīt medaļas individuālajā konkurencē. Vistuvāk medaļām bija mūsu meitenes. Astoņpadsmit Eiropas labākās spēlētājas aizvadīja grupu turnīru, kur mūsu spēlētājas Elēna Rācenāja un Laima Kamzola ieņēma attiecīgi otro un piekto vietu, līdz ar to abas automātiski kvalificējās izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālam. Pirmo kārtu veiksmīgi aizvadīja Elēna Rācenāja uzveicot Hannu Ivantsovu no Ukrainas ar 4:1 (0:5; 2:1; 2:1; 2:0; 3:2), bet Laimai Kamzolai ar tādu pašu rezultātu nācās piekāpties Karolīnai Eriksonei no Zviedrijas, noslēdzot čempionātu 5.vietā. Pusfināla dueli veiksmīgi iesāka Elēna, uzvarot pirmās divas spēles. Diemžēl turpinājums izvērtās nelabvēlīgs un ar rezultātu 2:4 (4:0; 3:1; 1:3; 2:3; 2:4; 2:3) nācās atzīt Krievijas spēlētājas Ksenijas Obojevas pārākumu. Tikpat neveiksmīgs Elēnai bija arī bronzas fināls. Līdz trijām uzvarām spēļu sērijā, ļoti dramatiskā cīņā, pašā galotnē viņai nācās piekāpties pašreizējai Zviedrijas spēcīgākajai spēlētājai Karolīnai Eriksonei ar rezultātu 2:3 (3:2; 0:1; 0:3; 3:1; 2:7). Elēnai Rācenājai šis bija trešais Eiropas čempionāts un ar katru gadu viņas rezultāti progresē, jo pirmajā čempionātā viņa ieņēma 7.vietu, bet pagājušajā Elēna bija piektā. Par Eiropas čempioni pirmo reizi kļuva Marija Saveļjeva no Igaunijas.

Eiropas čempionāts Sieviešu nominācijā:
(18 spēlētājas)
1.Marija Saveljeva (Igaunija)
2.Ksenija Obojeva (Krievija)
3.Karolīna Eriksone (Zviedrija)
4.Elēna Rācenāja VJN
5.Laima Kamzola VJN
8.Krista-Annija Lagzdiņa BJC”Laimīte” (Rīga)
18.Linda Riekstiņa (Rīga)

Junioru mačos sacentās 36 jaunie censoņi. Grupu turnīru šajā nominācijā varētu nosaukt par īstu ”gaļas mašīnu”, jo tikai labākie četri starp astoņpadsmit dalībniekiem no katras grupas turpināja tālākās cīņas pleijofa ceturtdaļfinālā. Diemžēl abiem mūsu spēlētājiem tā arī neizdevās izkļūt no grupas. Vistuvāk tam bija Alvis Siliņš, kuru tikai trīs punkti šķīra no cīņām par čempionāta medaļām. Rezultātā Alvim Siliņam 6.vieta savā grupā, kas deva 12.vietu čempionātā, bet savukārt Elvis Arhinovičs ierindojās 9.vietā savā grupā, kas deva viņam 17.vietu kopvērtējumā.
Par Eiropas junioru čempionu pirmo reizi kļuva Ņikita Žolobovs no Krievijas.

Eiropas čempionāts Junioru nominācijā:
(36 spēlētāji)
1.Ņikta Žolobovs (Krievija)
2.Jevgēņijs Matancevs (Ukraina)
3.Dmitro Ļitviņjuks (Ukraina)
4.Sergejs Ivanovs (Krievija)
. . . . . . .
6.Raivis Miglinieks BJC”Laimīte” (Rīga)
12.Alvis Siliņš VJN
17.Elvis Arhinovičs VJN
24.Kristaps Riekstiņš Burtnieku MJIC
Veterānu nominācija bija viskuplāk pārstāvētā čempionāta pirmajā dienā. Pavisam 45 vecmeistari sacentās par labākā Eiropas galda hokeja spēlētāja titulu. Vispirms grupu turnīrā, kurš sastāvēja no četrām grupām noteica katras grupas labāko sešnieku, kurš turpināja sacensties augstākajā divīzijā. Mūsu vecmeistaram Aleksandram Žernovojam, izskaņā bija vienāds punktu skaits vēl ar diviem spēlētājiem, tomēr rezultātā sanāca 7.vieta un diemžēl nācās palikt aiz kvalifikācijas svītras. Otrās divīzijas turnīrā Aleksandrs ieņēma 2.vietu un tas viņam deva 26.vietu. Par čempionu otro reizi pēc kārtas kļuva Aleksejs Titovs no Krievijas.
Eiropas čempionāts Veterānu nominācijā
(45 spēlētāji)
1.Aleksejs Titovs (Krievija)
2.Finn Fries (Zviedrija)
3.Joakims Lundins (Zviedrija)
4.Ingve Aašeims (Norvēģija)
. . . . . . .
7.Sergejs Mihējevs Rīgas GHK
19.Sandis Kalniņš Inčukalna GHK
26.Aleksandrs Žernovojs VJN
28.Salvis Skarainis Rīgas GHK
Prestižās Open nomināciju komandu turnīrs sadalīja vienīgo medaļu komplektu sacensību otrajā dienā. Vienpadsmit komandas sacentās par vecā kontinenta spēcīgākās komandas titulu. Latvijas izlase, kuras sastāvā startēja arī Jaunrades nama komandas spēlētājs Elvijs Siliņš uzveica visas pretinieču komandas, tādejādi izcīnot pārliecinošu uzvaru savā apakšgrupā. Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā tika uzveikta Čehijas izlase, bet pusfinālā strauji progresējošā Ukrainas vienība. Ceturto reizi finālā nūjas krustoja Latvijas un Krievijas komandas. 2014.gadā Rīgā mūsu izlase svinēja uzvaru pār titulētāko pretinieci. Šoreiz veiksmīgāka izrādījās Krievijas izlase.
Eiropas čempionāts Open komandām
1.Krievija
2.Latvija (Edgars Caics, Atis Sīlis, Valts Smagars, Edgars Saulītis, Sandis-Kristaps Lagzdiņš, Jevgēņijs Zahārovs, Raivis Miglinieks, Elvijs Siliņš, Edgars Mucenieks, Artjoms Zahārovs)
3.Somija
4.Ukraina
Arī individuālie Open nominācijas grupu turnīri tika aizvadīti sacensību otrajā dienā, atstājot fināla cīņas, kā ”saldo ēdienu” uz čempionāta izšķirošo dienu. Pavisam 128 labākie galda hokeja meistari sacentās astoņās apakšgrupās par iekļūšanu augstākajā divīzijā. Trīs Jaunrades nama komandas spēlētāji Elvijs Siliņš, Edžus Kaņeps un Alvis Siliņš sacentās katrs savā grupā par iekļūšanu labāko vidū. Veiksmīgākais no mūsējiem bija Edžus, ieņemdams 4.vietu savā apakšgrupā. Elvijs ierindojās 6.vietā. Alvim diemžēl neizdevās pārvarēt čempionāta pirmo barjeru, kur noslēdzoties pirmajai kārtai viņam bija vienāds punktu skaits ar Norvēģijas spēlētāju. Savstarpējā spēlē Alvim nācās atzīt pretinieka varējumu, tādejādi paliekot uzreiz aiz svītras un turpinot cīņas otrajā līgā. Sacensību pēdējā diena iesākās ar Open nominācijas līgu turnīru, kā arī savus medaļu komplektus metās dalīt Juniori (U13) un Veterāni (50+) nominācijas, kurās ventspilnieki nepiedalījās. Open nominācijas divās fināla grupās par iekļūšanu Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīra astodaļfinālā sacentās 64 labākie spēlētāji. Katrā grupā no 32 dalībniekiem labākie sešpadsmit turpināja cīņas par medaļām. Elvijam Siliņam un Edžum Kaņepam neizdevās iespraukties to labāko skaitā, ieņemot attiecīgi 19. un 24.vietu. Čempionāta kopvērtējumā viņiem attiecīgi 37. un 47.vieta. Alvis Siliņš pirmo divīziju noslēdza 2.vietā un kopvērtējumā viņam 68.vieta. Par Eiropas čempionu kļuva Maksims Borisovs no Krievjas, bet sudrabs un bronza abiem labākajiem Latvijas spēlētājiem Edgaram Caicam un Atim Sīlim.

Eiropas čempionāts Open nominācijā:
(128 spēlētāji)
1.Maksims Borisovs (Krievija)
2.Edgras Caics (Latvija)
3.Atis Sīlis (Latvija)
4.Finn Fries (Zviedrija)
. . . . . . .
37.Elvijs Siliņš VJN
47.Edžus Kaņeps VJN
68.Alvis Siliņš VJN

Raksta autors Rimants Mironovičs