Šīs Marsa pavadonis ir nolemts pazušanai. Ceturtā planēta no Saules ir seno romiešu kara dievam par godu nosauktais Marss. Nereti to dēvē arī par “Sarkano planētu”, jo, skatoties gan ar neapbruņotu aci, gan izmantojot teleskopu, Marsam raksturīga sarkanīga nokrāsa, ko rada uz virsmas plaši sastopamais dzelzs oksīds. Ap Marsu riņķo divi pavadoņi – Foboss un Deimoss. Grieķu valodā šie vārdi nozīmē «bailes» un «šausmas». 

Foboss ir lielākais Marsa pavadonis, noklāts ar krāteriem un tiešām līdzīgs asteroīdam. Atrodas pavadonis ļoti tuvu Marsam, nieka 5800 km attālumā (Mēness no mums atrodas 400000 km attālumā). 

Tāpēc Marsa gravitācijas spēks arvien vairāk pievelk to pie planētas, un kaut kur pēc 100 miljonu gadu no pavadoņa paliks tikai gabali, kas ar laiku pārvērtīsies par gredzenu apkārt planētai. 

 

Этот спутник Марса обречен на исчезновение. Четвертая планета от Солнца названа Марсом в честь древнеримского бога войны. Зачастую его называют “красной плането”, так как глядя невоорженным глазом, или с помощью телескопа, виден характерный красноватый цвет Марса из-за оксида железа на его поверхности. Вокруг Марса вращаются два спутника – Фобос и Деймос. С греческого языка их названия означают “страх” и “ужас”.

Фобос самый большой спутник Марса, покрытый кратерами и больше похож на астероид. Спутник находится очень близко к планете, на расстроянии всего 5800км (Луна от Земли находится на расстоянии 400000км).

Поэтому сила гравитации Марса все больше приближает спутник к себе, и примерно через 100 млн лет от спутника останутся лишь осколки, которые со временем образуют кольцо вокруг планеты.