Saules sistēmas planētas

* Marss meklējams no rītiem pirms Saules ausmas Jaunavas zvaigznājā. 14.decembrī Marss, Jupiters un Mēness atradīsies netālu viens no otra. Uz austrumiem no Mēness atradīsies Jupiters, bet uz rietumiem – Marss. 

* Urāns redzams jau pēc Saules rieta dienvidaustrumos Zivju zvaigznājā. 

* Neptūns meklējams Ūdensvīra zvaigznājā un ir redzama pēc Saules rieta. 

Meteoru plūsmas
10./11. decembris – Monocerotīdu un Chi Orionīdu plūsma. Pirmajai plūsmai radiants atrodas starp Dvīņu un Vienradža zvaigznājiem, savukārt Chi Orionīdu izejas punkts atrodas starp Vērša un Oriona zvaigznājiem. 

11./12. decembris – Sigma Hidrīdu plūsma – radiants atrodas Hidras zvaigznāja “galvas daļā”. Tie ir vieni no ātrākajiem meteoriem, kurus labos apstākļos var novērot pēc pusnakts līdz pat rīta ausmai. 

16./17. decembris – Piscīdu plūsma – plūsma, kas tika atklāta 1973. gadā. Jauna un maz izpētīta, bet arī ļoti vāja plūsma. Sagaidāmi ne vairāk kā 8 meteori stundas laikā, kuru radiants meklējams Zivju zvaigznājā.

13./14 decembris – Geminīdu plūsma – Radiants meklējams nedaudz uz ziemeļiem no Dvīņu zvaigznāja zvaigznes Kastora. Geminīdas mēdz būt visai skatāma plūsma un šogad meteoru vērošanu netraucēs Mēness. Aptuveni 3% no Geminīdu meteoriem aiz sevis atstāj pēdu – ar aci pamanāmu švīku, kas vērojama vēl kādu brīdi pēc tam, kad meteors jau apdzisis. Šo meteoru avots nav komēta, bet gan 3200 Phaethon, kas ir Apollo grupas asteroīds, kas dažkārt lido tuvu garām Zemei. Tumšās debesīs, kur netraucē makslīgais apgaismojums, var cerēt uz 30-40 meteoriem stundas laikā (daži avoti sola pat 120, uz ko cerēt gan nerekomendējam).

20./21. decembris – Delta Arietīdu plūsmas maksimums. Vāji, bet ātri meteori, kas redzami jau pirms pusnakts. To radiants atrodas Auna zvaigznājā. 

22./23. decembris – Ursīdu plūsma, kuras radiants atrodas Mazā Lāča zvaigznājā. Tā kā tas ir nenorietošais zvaigznājs, meteorus varat skaitīt visu cauru nakti. 

Mēness
3. decembris – pilnmēness (supermēness)
10. decembris – pēdējais ceturksnis
18. decembris – jauns Mēness
26. decembris – pirmais ceturksnis
31.decembris – plkst. 3:10 Mēness aizklās Vērša zvaigznāja spožāko zvaigzni Aldebarānu. Okultācija noslēgsies ap plkst 4:00.