8.februārī Ventspils Jaunrades nams sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru un Latvijas elektronikas un elektronikas rūpniecības asociāciju rīkoja 6. starptautisko Latvijas un ārvalstu skolēnu atklāto konkursu-praktikumu Radioelektronikā. 8. februāra rītā dalībnieki no visas Latvijas sapulcējās Ventspils Jaunrades namā. Rīts sākās ar sagatavošanos un iekārtošanos darba vietās, un pēc atklāšanas uzrunas un tehniskās informācijas saņemšanas konkurss varēja sākties. Dalībnieki pildīja uzdotos uzdevumus no plkst. 10:30 līdz plkst. 14:00. Pēc konkursa dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Ventspils Jaunrades nama planetāriju un piedalīties autotrases sacensībās, kā arī doties ekskursijā uz AS “HansaMatrix” rūpnīcu un vērot SIA “YEInternational” elektronikas paraugdemonstrējumus. Šajā laikā žūrijas komisija spraigi strādāja, lai novērtētu dalībnieku padarīto. Plkst. 17:00 norisinājās apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās gan Ventspils pilsētas domes pārstāvji, gan arī mūsu atbalstītāji. Esam patiesi priecīgi par mūsu atbalstītāju atsaucību, iesaistīšanos un balvu sagādāšanu dalībniekiem.

Konkursa atbalstītāji:

AS “HansaMatrix”, SIA “Ormix electronics”, SIA “YEInternational”, “Latvijas Elektronikas un elektronikas rūpniecības asociācija”, “Ventspils Tehnikums”, “Ventspils augstskola”, SIA “Volts1”, SIA “BucherMunicipal”, SIA “TestDevLab”, Žurnāls “Ilustrētā Junioriem”, “VISC”, “Ventspils pilsētas dome”, “Ventspils Jaunrades nams”.

Sacensību rezultāti:

Jaunākajā grupā:

1.vieta – BJC “Rīgas skolēnu pils”

2.vieta – TJN “Annas 2”

3.vieta – Jelgavas 5.vidusskola

Vecākā grupa:

1.vieta – TJN “Annas 2”

2.vieta – Liepājas BJC

3.vieta – BJC “Rīgas skolēnu pils”

Komandu kopvērtējumā:

1.vieta – TJN “Annas 2”

2.vieta – BJC “Rīgas skolēnu pils”

3.vieta – Jelgavas 5.vidusskola

Žūrijas komisija:

Dainis Ābelnieks, Jānis Trokšs, Jānis Luksis, Jēkabs Stikāns.

Konkursā – praktikumā Ventspils Jaunrades namu jaunākajā grupā pārstāvēja Didzis Rancāns un Krišjānis Celms. Šoreiz diemžēl mūsu puiši palika ārpus goda pjedestāla, bet ir mērķis uz ko tiekties nākošgad.

Foto atskats uz pasākumu: