Katru gadu kā mācību gada noslēguma pasākums Ventspils Jaunrades nama trases automodelisma pulciņa dalībniekiem tiek rīkoti „Nakts mači”. Šogad pasākums Ventspils Jaunrades namā notika 30. maijā no plkst. 22.00 vakarā līdz pat 31. maija plkst. 6.00.

20170530_180522 WhatsApp Image 2017-05-31 at 08.32.24

 

 

 

 

 

 

 

Trases automodelisma pulciņa skolotājs Ilmārs Brensons atzīmē, ka audzēkņiem tā ir vēl viena iespēja pierādīt sevi un savu automobiļa modeli, kā arī braukt līdz sirds patikai citā vidē – naktī, lai atkal jau septembrī atgrieztos iknedēļas nodarbībās un jau kārtējo gadu pierādītu sevi gan Latvijas Republikas, gan Baltijas mēroga sacensībās. Šovasar kas jauns – no 18.jūlija Ventspils jaunrades namā norisināsies Austrumeiropas atklātais čempionāts trases automodelismā.

“Nakts mačos” dalībnieki startēja komandās pa divi, šogad savā meistarībā sacentās piecas komandas, braucot astoņas reizes pa 45 minūtēm.

Veiksmīgāki braucēji šogad izrādījās paši jaunākie braucēji, kura ieguva arī slaveno “nakts maču” ceļojošo kausu, uzvarētājkomandā –  Henrihs Balodis, Patriks Jaunbelzējs; 2.vietā komanda – brāļi Sergejs un Konstantīns Gļannenko; 3.vietā Aleksandrs Tančins, Andrejs Lukaševics. Iepriekšējā gada uzvarētājs Tonijs Spruģevics un Jurģis Brašmanis šoreiz palika uzreiz aiz goda pjedestāla un Edgaram Girgensonam un Markossam Feldmanim vēl priekšā vesels gads, lai revanšētos.

WhatsApp Image 2017-05-31 at 08.32.30

Trases automodelisms ir tehnisks sporta veids, kur dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem automobiļu modeļiem. Dalībnieki nodarbībās mācās izprast trases auto uzbūvi un palaist to trasē, kad tas apgūts, notiek auto tjūnēšana jeb uzlabošana, un pilnveidotas auto vadīšanas prasmes.

Ventspils Jaunrades nama trases automodelisma pulciņā kopumā darbojas 32 audzēkņi vecumā no 8 līdz 19 gadiem.