20170412_134119

Š. g. 12. aprīlī Ventspils Jaunrades namā notika Ventspils pilsētas un novada skolu spartakiādes sacensības dambretē. Sacensības tika rīkotas jau trešo reizi un tajās piedalījās līdz šim lielākais komandu skaits – 20 komandas no Ventspils pilsētas un novada skolām. Sacensības notika trijās vecuma grupās – līdz 11 gadu vecumam, līdz 14 un līdz 16. Tā kā U14 un U16 vecuma grupā komandu bija mazāk, tās spēlēja vienā turnīrā, ar atsevišķu vērtējumu.

U16 vecuma grupā, uzvarot visos mačos, ļoti pārliecinoši uzvarēja Ventspils 4. vidusskolas komanda. Lai arī komandas sastāvā varēja piedalīties divi zēni un divas meitenes, čempionu sastāvā bija tikai meitenes – Neta Kaša, Anda Vīnšteina, Liene Neimane un Evelīna Gailiša. Otrajā vietā Tārgales pamatskolas komanda – Kristena Lagzdiņa, Diāna Rjabova, Arvis Krūze un Ģirts Vjaters.

Arī U14 grupā uzvarēja Ventspils 4. vidusskolas komanda – Evelīna Štefenberga, Katrīna Aleksandrova, Rainers Marks Bužoks un Daniēls Rafaēls Siders, aiz sevis otrajā vietā atstājot 1. pamatskolas komandu – Baiba Āboliņa, Paula Kozjaikina, Māris Smildzējs un Ronalds Platacis, un trešajā vietā Centra sākumskolas komandu, kuras sastāvā bija Ērika Krista Boitmane, Elza Plostniece, Dāvis Apfelbaums un Pauls Ķēniņš.

Vissīvākās cīņas bija jaunākajā, U11 vecuma grupā. Nesenajā Latvijas komandu čempionātā par Latvijas čempioniem dambretē jaunākajā grupā kļuva Ventspils Jaunrades komanda, kuras sastāvs nu sadalījās pa 4. vidusskolas un Pārventas pamatskolas komandām. Finišā abām bija vienāds punktu skaits un tikai papildrādītāji nosvēra veiksmes rādītājus par labu 4. vidusskolas komandai. Uzvarētāju sastāvā bija Evelīna Otto, Arnita Ventiniece, Atis Ērciņš un Samuēls Stefans Siders. Pārventas komanda – Letīcija Aleksa Doniņa, Anastasija Martiņenko, Marta Frēliha un Luka Branko Doniņš – šoreiz otrie. Trešajā vietā Centra sākumskolas komanda, kuras sastāvā Emīlija Baļķīte, Endžija Valdmane, Klāvs Nēliuss un Alekss Petrovs.

Katras vecuma grupas uzvarētāji ieguva tiesības piedalīties Latvijas skolu spartakiādes finālsacensībās, kas notiks jau šosestdien, Bauskā.

Paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās un turpmāk gaidīsim atsaucību arī no tām skolām, kas šoreiz nepiedalījās.

Sacensību galvenais tiesnesis un organizators Ventspils Jaunrades nama dambretes pulciņa skolotājs Andris Sametis.

20170412_135219

20170412_135309