Sestdien Ventspilī, Ventspils Jaunrades namā, norisinājās vērienīgs šaha pasākums – 1. Latvijas skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona fināls. Astoņdesmit trīs dalībnieki  no dažādām Kurzemes skolām (no tiem 12 ventspilnieki) cīnījās par iespēju tikt uz Latvijas skolu šaha olimpiādes finālsacensībām Rīgā.
Lielākā konkurence bija 1.-4.klašu grupas zēniem, kur grupā bija 27 dalībnieki. Šajā grupā pirmo vietu izcīnīja Dundagas vidusskolas šahists Emīls Grīnerts. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās ventspilnieks Mihails Proščenko iegūstot otro vietu un aiz sevis atstājot Grobiņas sākumskolas šahistu Tālrītu Pujēnu. Visi trīs puiši ieguva tiesības startēt finālsacensībās Rīgā.

Pārējās grupās – 1.-4.klašu meitenes, 5.-9.klašu zēni un meitenes – dominēja Kuldīgas un Liepājas sporta skolas audzēkņi. 10.-12.klašu grupā konkurence bija vismazākā, jo liela daļa jauniešu jau iepriekš bija nodrošinājuši vietu finālsacensībās Rīgā. Šajā grupā startēja trīs zēni un trīs meitenes, attiecīgi – visi iegūstot tiesības startēt finālsacensībās Rīgā. Par nelielu pārsteigumu parūpējās ventspilniece Marika Kučuhidze pārliecinoši iegūstot pirmo vietu un apsteidzot abas savas konkurentes – talsenieci Līgu Brigmani un kuldīdznieci Lauru Strazdiņu. Sveicam abus ventspilniekus un vēlam veiksmi 15.maijā finālā Rīgā.
Par brīnišķīgām balvām un dažādiem pārsteigumiem bija parūpējusies Latvijas Šaha federācija. Katrs dalībnieks saņēma medaļu un diplomu par piedalīšanos pirmajā Latvijas skolu šaha olimpiādē. Šahistiem pēc sacensībām tika piedāvāta iespēja mēroties spēkiem ar 2017.gada Latvijas čempioniem Artūru Bernotas un Lindu Krūmiņu. 
Ventspils Jaunrades nams bez maksas piedāvā apgūt šaha spēli, skolotājas Ilzes Burkevicas vadībā,  ceturtdienās no plkst. 18:15 – 20:25 un sestdienās no pl.10:20 – 16:15