DSC_0170

Ziņu sagatavoja:
Ventspils Jaunrades nama
pulciņa „Jaunie korespondenti” dalībnieces

Jau pusgadu Ventspilī Karīna Gailiša pasniedz salsas un bačatas nodarbības, lai arī mūsu pilsētas iedzīvotājiem dotu iespēju izpausties dejā. Viņa pati salsas soļus ir apguvusi Lielbritānijā, kur arī iemīlēja šo deju.

Karīna 6 gadus dzīvoja Anglijā, kur aizsākās aizraušanās ar deju, tieši salsu un bačatu. Vēlāk šī aizraušanās kļuva par sirdslietu, bet pēc laika viņa iejutās skolotājas asistentes lomā, palīdzot šos deju soļus izprast tiem, kuriem tas bija nepieciešams. Tomēr Karīnai neplānoti nācās atgriezties Latvijā, kur viņa ir palikusi līdz pat šim brīdim, lai arī tomēr gribētos atgriezties Lielbritānijā.

No šī gada janvāra Karīna salsu un bačatu pasniedz ventspilniekiem un aicina nekautrēties pievienoties nodarbībām jaunus dejot gribētājus. Pašlaik deju nodarbības apmeklē dažāda vecuma cilvēki –  gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma. 9. aprīlī notika pirmās nodarbības arī bērniem no 5 gadu vecuma.

„Ir daudz iemeslu , lai kaut ko nedarītu, bet, manuprāt, ja cilvēks vēlas, tad var atrast laiku savam hobijam. Patiesībā man bija nedaudz bail uzsākt šīs deju apmācības Ventspilī, jo Anglijā cilvēki ir atsaucīgāki, pozitīvāki, vairāk atbalsta cits citu, bet latvieši ir atturīgāka tauta,” savās pārdomās dalās Karīna, „šo deju viennozīmīgi vērtēju pozitīvi, jo tas ir kaut kas foršs, saulains un kaislīgs. Tā liek aizmirst par visu, izrauties no ikdienas rutīnas, uz brīdi nedomāt ne par ko citu. Tas ir lielisks veids kā atpūsties, izbaudīt labu mūziku un pabūt pozitīvu cilvēku sabiedrībā.”

Karīna stāsta, ka ir cilvēki, kuriem šie deju soļi nepadodas uzreiz, bet viņi cenšas, kamēr izdodas. Šajā dejā ir daudz jāpiedomā pie kāju un roku kustībām, ir savi knifiņi, kas jāizprot. Pasniedzēja deju procesu izplāno jau savlaicīgi mājās, īpaši piedomājot pie vīriešu deju soļiem, jo tie ir atšķirīgāki.

Salsas un bačatas nodarbības pieaugušajiem notiek otrdienās Olimpiskā Centra „Ventspils” ledus halles 308. telpā no plkst. 19.00 līdz 20.30, bet bērniem svētdienā no plkst. 13.00 līdz 14.00 veikala „Sapnis” 2. stāvā. Nodarbību laikiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā „Salsa Sabrosa Ventspilī”. Vienas nodarbības cena ir 5 eiro, kā arī ir iespēja iegādāties abonementu 5 reizēm par 20 eiro.

Karīna noteikti iesaka pamēģināt un nebaidīties no jauniem izaicinājumiem. Galvenais ir iesākt darīt un saprast, vai tas ir tas, kā cilvēks vēlas pavadīt savu brīvo laiku. „Jātiek pāri slinkumam, jāmotivē sevi un jāatceras, ka tu to dari priekš sevis,” piebilst Karīna.