26. janvārī Zemei pietuvosies neliela izmēra asteroīds, patiesībā vistuvākais, kāds jebkad reģistrēts Zemei pietuvojies objekts.

Asteroīds 2023 BU pietuvosies Dienvidamerikai ceturtdien, 26. janvārī, ap plkst. 16:24 PT (19:24 pēc Latvijas laika) tikai 3600 km virs mūsu planētas virsmas. Lai gan šī tikšanās notiks ģeosinhrono satelītu orbītā (Ģeosinhronais satelīts ir satelīts, kas riņķo ap Zemi un pakāpeniski atkārto savu orbītu virs noteiktiem Zemes punktiem. Ģeosinhronā orbīta ir visizplatītākais sakaru satelīta orbītas tips.), nepastāv risks, ka asteroīds varētu ietekmēt Zemi.

Bet pat tad, ja tā notiktu, šis mazais asteroīds, kura diametrs tiek lēsts no 3,5 līdz 8,5 metriem, pārvērstos par ugunsbumbu un lielākoties nekaitīgi sadalītos atmosfērā, un daži no lielākajiem pārpalikumiem varētu nokrist kā mazi meteorīti. Asteroīdu sestdien, 21. janvārī, atklāja astronoms amatieris Genādijs Borisovs, starpzvaigžņu komētas, 2I/Borisovs atklājējs, no savas observatorijas MARGO Naučnijā, Krimā. Naučnija ir pilsētas tipa apmetne, kurā atrodas Krimas Astrofizikālā laboratorija.

Publicēts:26.01.2023.