Vācu fiziķis un planetārais zinātnieks Gerhards Noikums ir viens no Mars Express misijas veidotājiem, kura vadībā tika radīta augstas izšķirtspējas stereo kamera, ar kuras palīdzību var pētīt Marsa topogrāfiju un ģeoloģiju. Viņa vārdā nosaukts 102 kilometrus liels krāteris, kas atrodas Noachis Terra reģionā.

Krātera attēli veidoti, izmantojot datus, kas iegūti 2005.gada decembrī un 2007.gada maijā ar Noikuma vadībā veidoto stereo kameru.

102 km lielais krāteris atrodas krāteriem bagātajā Noachis Terra reģionā Marsa dienvidu augstienē, aptuveni 800 km uz rietumiem no lielākā sadursmes baseina Hellas. Noachis Terra ir viens no senākajiem Marsa reģioniem. Tā vecums varētu būt 3,9 miljardi gadu. Noachis Terra raksturīgi daudz seni krāteri, kuri laika gaitā ir erodējuši. Daudzos krāteros ir konstatēti kāpu apgabali. Notikuma krāteris nav izņēmums. Tajā kāpas aizņem aptuveni 12×17 km lielu platību uz dienvidaustrumiem no krātera centra.

Redzams, ka kāpas stiepjas ziemeļu dienvidu virzienā ar stāvāko malu pret rietumiem, kas liek domāt, ka valdošie vēji pūš no austrumiem. Šobrīd nav skaidrs, kā ir izveidojies gaišais apgabals uz rietumiem no kāpām. Iespējams, ka tās ir erodējušu klinšu atliekas. Visticamāk, ka laika gaitā krāteris ir aizpildījies ar smiltīm, tādēļ tas ir salīdzinoši sekls. Krātera malas ir laika gaitā degradējušās un vietām nogruvušas. Par Noikuma krātera lielo vecumu liecina arī dažāda izmēra un erozijas pakāpaes krāteri, kas redzami gan uz tā malām, gan pamatnē.

ESA