foto-solo_feature

Foto klubs

 Nodarbībās audzēkņi iepazīstas ar teoriju, aplūko mūsdienu fotomākslas piemērus, kuros ne vienmēr tiek ievēroti klasiskie fotogrāfijas izteiksmes līdzekļi, kā arī mūsdienu fotogrāfu darbus, kas šobrīd pasaulē ir aktuāli. Tas ir citādāks mākslinieciskais ieskats, no kura foto kluba dalībnieki var iedvesmoties.

Foto kluba dalībniekiem uz nodarbībām jāņem līdzi savs fotoaparāts, ja tāds ir. Savukārt, ja pašam fotoaparāta nav, tad tas būs pieejams uz vietas, kā arī pārējais studijas aprīkojums – dažādi objektīvi, atstarotāji, gaismas.

Foto kluba drosmīgākajiem dalībniekiem ir iespēja piedalīties foto izstādē, parādot savus darbus lielākai auditorijai Ventspils Jaunrades nama telpās.
„Fotografēt ir tāpat kā uzcelt māju – ir jāievēro zināmi likumi – jābūt pamatiem, taisnām sienām, jumtam virs galvas. Arī, uzņemot fotogrāfijas, ir jāievēro likumi, lai sanāktu skaistas bildes,” stāsta foto kluba skolotājs Sandis Griezis, kurš vada šo klubu jau trīs gadus. Skolotājs pats fotografē jau desmit gadus, ir strādājis laikrakstos un darbojies savos autorprojektos, mācījies Latvijas Kultūras akadēmijā, apmeklējis dažādus kursus un meistarklases. 
Sandis Griezis iedrošina: „Nevajag baidīties, jo jebkurš ir iesācējs. Nodarbībās atzīmes neliek. Šī ir lieliska iespēja satikt domubiedrus un parunāt par fotogrāfiju. Ikvienam ir iespēja pārējiem parādīt sevis uzņemtās bildes un kopīgi tās apspriest.”

Dalībnieku vecums: 10 – 25 gadi
Pedagogs: Sandis Griezis