26.janvārī Talsu 2.vidusskolā jau ceturto reizi notika Kurzemes un Zemgales reģiona Teātra sporta turnīrs par ceļojošo balvu “Džons smaida”. Šogad tajos piedalījās arī divas komandas no Ventspils, skolotājas Ingas Kazakas vadībā. Atraktīvās un kolorītās improvizāciju spēlēs mūsu komandu spēlētāji guva jaunus iespaidus un prasmes, lai varētu Ventspilī vēl plašāk un labāk attīstīt improvizāciju spēles – teātra sportu.

Lai gan galveno balvu iegūt neizdevās, jaunie improvizatori ir apmierināti gan ar savu veikumu, uzkrāto pieredzi un jaunām idejām teātra sporta – improvizācijas spēlē.

Komandu uzstāšanos vērtēja gan teātra mākslas profesionāļu veidota žūrija, gan skatītāji. Ja žūrijas vērtējums nesakrita ar skatītāju viedokli, bargo žūrijas tiesnešu virzienā nereti tiek raidītas slapjas trauku mazgājamās švammītes, savukārt par izcilu uzstāšanos, skatītāju improvizatoriem dāvāja rozes.

Nodarbības teātra sportā – improvizācijā Jaunrades namā notiek pirmdienās  plkst.16:00 un trešdienās plkst.15:00.

Teātra sports jeb improvizācijas teātris ir teātra forma, kurā priekšnesums tiek radīts, improvizējot pēc skatītāju nosacījumiem, bez iepriekš izdomāta scenārija. Žūrija improvizatorkomandām norāda tehniku, kādā jātēlo, savukārt skatītāji izdomā darbības vietu, personāžu rakstura īpatnības, darbības mērķus un citas pazīmes