4.maijā Vērmanes dārzā norisinājās Latvijas novadu sadziedāšanās un sadancošanās svētki, kuros piedalījās arī mūsu Ventspils Jaunrades nama folkloras kopa “Rotaļnieks”, vadītāja Ināra Salava. Pavisam kopā Latvijā ir 39 folkloras kopas, Ziemeļkurzemes novadā trīs: “Rotaļnieks”, Vārves pagasta folkloras kopa “Vēlava” un Tārgales pagasta folkloras kopa “Piški kāndla”.

Savukārt 5. un 6. maijā Valsts izglītības satura centrs rīkoja bērnu un jauniešu folkloras svētkus “Pulkā eimu, pulkā teku 2017” (PEPT) Vecpiebalgas novadā. Šogad jau 33.reizi PEPT nacionālajā sarīkojumā satikās bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas.

PEPT ikgadēji ir veltīts kādai konkrētai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. 2017. gada tēma ir “Zinu, zinu tēva sētu”. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir piedalījušies reģionālajos sarīkojumos, mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas. Svētku programma dalībniekiem piedāvāja ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus Dzērbenē, Taurenē, Vecpiebalgā un tuvākajā apkārtnē.

Svētku atklāšanas koncerts notika 5. maijā Vecpiebalgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vecpiebalgas filiālē “Vēveri”. Koncertā piedalījās PEPT 2017. gada labākās folkloras kopas un individuālie izpildītāji. No “Rotaļnieka” tās bija Andra Vadone un Vika Keita Bezpaļčika, kuras iepriekš arī piedalījās Latvijas dziedāšanas konkursā Rīgā “Dziesmu dziedu, kāda bija”, iegūstot 2. un 3. pakāpi.