Latviešu Dainu tēva Krišjāņa Barona dzimšanas dienā, 31.oktobrī, Amatu mājā notika ikgadējais stāstnieku konkurss „Teci, teci valodiņa”, kurš kopumā pulcēja piecpadsmit gan lielus, gan mazus stāstniekus no Ventspils pilsētas un novada. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši gan no skolām, gan folkloras kopām, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un ir aktīvi stāstītāji. Katrs konkursa dalībnieks īsi iepazīstināja ar sevi un paša izvēlētā secībā stāstīja vienu latviešu vai citas tautas pasaku, vienu neparastu gadījumu no savas, draugu vai skolas dzīves un vienu anekdoti.

Konkursa žūrijas sastāvā bija: Stāstnieku ķēniņa titula ieguvējs Edgars Jansons,  folkloras kopas  “Rotaļnieks” vadītāja Ināra Salava un dižās stāstnieces Ārija Klēvere un Aija Kaminska. Žūrijas galvenais uzdevums bija vērtēt dalībnieku stāstījumu, spēju piesaistīt un noturēt klausītāju uzmanību, valodas precizitāti un izteiksmīgumu, pēc kā izvērtēt, kuram dalībniekam piešķirt Mazā stāstnieka titulu, kuram Lielā stāstnieka titulu, un kurus dalībniekus virzīt uz finālkonkursu Rīgā.

Kopumā konkursā piedalījās Ventspils Jaunrades nama folkloras kopa „Rotaļnieks” (vadītāja Ināra Salava), Tārgales pagasta līvu folkloras kopas „Piški Kāndla” (vadītāja Ilga Porniece), kā arī Zūru pamatskolas, Ventspils 4.vidusskolas un Centra sākumskolas audzēkņi.

Veiksmīgākie stāstnieki, kuri 2.decembrī aicināti doties uz stāstnieku konkursa finālu Rīgā: Leons Pīpiķis, Ventspils Centra sākumskola, 1.klase, Olivers Matvejevs, Ventspils Centra sākumskola, 2.klase, Dita Siliņa, Zūru pamatskola, 4.klase un Vika Keita Bespaļčika, folkloras kopa “Rotaļnieks” 9.klase, Ventspils 2.pamatskola.

Konkursa finālu 2017.gada 2.decembrī rīko VISC un Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija, vērtē tradicionālās kultūras speciālistu komisija un bērnu žūrija, piešķirot Mazā stāstnieka, Lielā stāstnieka, Dižā stāstnieka un Stāstnieku ķēniņa nosaukumus.