glada-hokejsSestdien, 5.novembrī Rīgā tika aizvadīts Latvijas kausa 2.posma sacensības galda hokejā, kurā starp 72 spēlētājiem no visas Latvijas, startēja arī 14 mūsu pilsētas spēlētāji. Kvalifikācijā jeb grupu turnīrā no mūsējiem visaugstāko rezultātu ieņēma Edžus Kaņeps. Ar vienādu punktu skaitu, bet piekāpjoties savstarpējā mačā pret grupas uzvarētāju Sandi Kristapu Lagzdiņu, Edžus izcīnija otro vietu. Par sensāciju parūpējās Alens Kalniņš, izcīnot ceturto vietu savā grupā. Aleksandrs Žernovojs ieņēma 5.vietu. Eliāns Ēdelis un Elvijs Siliņš katrs savā grupā ierindojās sestajā vietā.

Līgu turnīra augstākajā divīzijā no mūsu ”olimpiskā piecinieka” tikai Edžum Kaņepam un Elvijam Siliņam izdevās iekļūt labāko astotniekā, kuri turpināja cīņas posma izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā. Eliāns Ēdelis šo posmu noslēdza 13.vietā, bet Aleksandrs Žernovojs 18.vietā. Neveiksmīgāk klājās Alenam Kalniņam, jo Latvijas kausa posma nolikums paredz pārspēles starp pirmās līgas pēdējām četrām vietām un otrās līgas pirmo četrinieku. Rezultātā Alens noslīdēja uz 27.vietu, toties savas pozīcijas izdevās uzlabot mūsu Alvim Siliņam, ieņemot 22.vietu. Diemžēl cīņā par posma medaļām jau pirmo izslēgšanas turnīra kārtu neizdevās pārvarēt ne Edžum Kaņepam, ne Elvijam Siliņam. Edžus piekāpās posma saimniekam Edgaram Caicam, bet Elvijam bija jāatzīst skrundenieka Ginta Lasmaņa pārākums. Posmu Edžus Kaņeps noslēdza ar 7.vietu. Elvijs Siliņš ar 8.vietu iekārtojās uzreiz aiz sava komandas biedra. Uzvaru otro posmu pēc kārtas izcīnija Latvijas galda hokeja ”pirmais numurs” Edgars Caics. Otro un trešo vietu savā starpā sadalīja Skrundas komandas pārstāvji Gints Lasmanis un Valts Smagars. Starp nominācijām dubultuzvaru sieviešu konkurencē svinēja mūsu meitenes. Elēna Rācenāja uzvarēja otro posmu pēc kārtas, bet Sarma Vēberga izcīnija otro vietu. Sudraba godalgu veterāniem izcīnija Aleksandrs Žernovojs, bet bronza starp junioriem tika Eliānam Ēdelim.

Latvijas kausa kopvērtējumā pēc diviem (no četriem) posmiem Elvijs Siliņš ieņem trešo vietu Open nominācijā. Elēna Rācenāja un Aleksandrs Žernovojs atrodas līderpozīcijās, attiecīgi sieviešu un veterānu konkurencē, bet Eliāns Ēdelis ir trešais starp junioriem.

Nākamās sacensības norisināsies jau nākamsestdien 12.novembrī, kad ar Jaunrades nama kausa izcīņas pirmo posmu tiks oficiāli atklāta jaunā Ventspils galda hokeja sezona. Jaunrades nama galda hokeja komanda aicina ikvienu izmēģināt šo aizraujošo un interesanto sporta veidu. Sacensību sākums plkst.11:00

Raksta autors: Rimants Mironovičs